Resultatliste Indledningsløbet 2015

Indledningsløbet for de nordøstjyske klubber i Distrikt Jylland-Fyn blev kørt ved Randers den 6. april 2015.

Resultater fra Indledningsløbet i Randers den 06.04.15
     
Herre A, 80 km – 3 præmier:  
Plac.: Navn: Klub:
1 Sebastian Carlsbæk Møller Randers Cykleklub af 1910
2 Rolf Nyborg Broge Team coloQuick
3 Mikkel Bahnsen Randers Cykleklub af 1910
4 Nils Lau Nyborg Broge Randers Cykleklub af 1910
5 Kasper Würtz Schmidt Randers Cykleklub af 1910
6 Mads Würtz Schmidt Team coloQuick
7 Jens Møller Pedersen Randers Cykleklub af 1910
     
Herre B, 80 km – 2 præmier:  
Plac.: Navn: Klub:
1 Mikkel Skjellerup Aalborg Cykle-Ring
2 Sebastian Mikkelsen Aalborg Cykle-Ring
3 Paw Sørensen Aalborg Cykle-Ring
4 Rasmus Esmann Ginnerup Randers Cykleklub af 1910
5 Jimmi Purkær Aalborg Cykle-Ring
     
Herre C, 80 km – 2 præmier:  
Plac.: Navn: Klub:
1 Michael Kjelstrup Hou Aalborg Cykle-Ring
2 Kasper Thomsen Ordrup CC
3 Rick Hofmijster Aalborg Cykle-Ring
DNS Kristian Nielsen Randers Cykleklub af 1910
DNS Karsten Kousgaard Randers Cykleklub af 1910
     
Veteran H40, 80 km – 2 præmier:  
Plac.: Navn: Klub:
1 Michael Jensen Randers Cykleklub af 1910
2 Dan Holtebo Aalborg Cykle-Ring
3 Henrik Jensen Randers Cykleklub af 1910
4 Thomas Tanggaard Randers Cykleklub af 1910
DNF Carsten Østergaard Christensen Hobro Cykle Klub af 1938
     
Junior/U19, 80 km – 1 præmie:  
Plac.: Navn: Klub:
1 Christoffer Jensen Holstebro CC 1960
     
Herre D, 60 km – 7 præmier:  
Plac.: Navn: Klub:
1 Martin Madsen Hobro Cykle Klub af 1938
2 Peter Thorup Aalborg Cykle-Ring
3 Rickie Quist Randers Cykleklub af 1910
4 Anders Hørslev CK Djurs
5 Asger Brix Pedersen CK Djurs
6 Anders Lindby Hobro Cykle Klub af 1938
7 Chris Jensen Hobro Cykle Klub af 1938
8 Jens Knudsen Hammel CK
9 René Krebs Randers Cykleklub af 1910
10 Allan Hareskov CC Hjørring
11 Morten Qvistgaard Randers Cykleklub af 1910
12 Thomas Wetter Hobro Cykle Klub af 1938
13 Rasmus Højsgaard Hobro Cykle Klub af 1938
14 Henrik Albertsen Randers Cykleklub af 1910
15 Benny Møller Randers Cykleklub af 1910
16 Kim Knudsen Hammel CK
17 Jacob Træholt Randers Cykleklub af 1910
DNF Mads Søndergaard Jensen CC Hjørring
DNF Jan Brix Hobro Cykle Klub af 1938
DNF Flemming Tolstrup CK Djurs
DNS Frederik Svendsen MTB Randers
     
Veteran H50, 60 km – 3 pæmier:  
Plac.: Navn: Klub:
1 Lars Christensen Aalborg Cykle-Ring
2 Roy Andersen Grenaa CC
3 Peter Andersen MTB Randers
4 Tom Svith Grenaa CC
5 Klaus Pedersen CK Djurs
6 Ulrich Jung Randers Cykleklub af 1910
7 Jens Peter Christensen Randers Cykleklub af 1910
DNF Jan Jakobsen Randers Cykleklub af 1910
DNF Jonny Jørgensen Randers Cykleklub af 1910
     
Veteran H60, 60 km – 1 præmie:  
Plac.: Navn: Klub:
1 Chres Christensen CK Djurs
     
Dame B, 60 km – 1 præmie:  
Plac.: Navn: Klub:
1 Annie Bay-Smidt Aalborg Cykle-Ring
     
U17, 60 km – 4 præmier:  
Plac.: Navn: Klub:
1 Oliver Nielsen Hobro Cykle Klub af 1938
2 Lauritz Aarslev CK Djurs
3 Thomas Decker Aalborg Cykle-Ring
4 Oliver Farving Randers Cykleklub af 1910
5 Aksel Bech Skot-Hansen CK Djurs
6 Sebastian Ryttersgaard Aalborg Cykle-Ring
7 Nicolai Zinck Kristensen Hobro Cykle Klub af 1938
8 Kristian Krogh Nygaard Randers Cykleklub af 1910
DNF Casper Busk Jensen Randers Cykleklub af 1910
DNF Jonas Stengaard Randers Cykleklub af 1910
DNF Andreas Sørensen Hobro Cykle Klub af 1938
DNS Jonas Perto CK Djurs
     
U15, 30 km – 1 præmie:  
Plac.: Navn: Klub:
1 Frederik Knudsen Hammel CK
2 Julius Lomholt CC Hjørring
     
U13, 20 km – 1 præmie:  
Plac.: Navn: Klub:
1 Rasmus Perto CK Djurs
2 Mads-Emil Dupont Hougaard Randers Cykleklub af 1910
3 Bastian Bislev Sondrup Jensen Hobro Cykle Klub af 1938
     
U11, 10 km – 1 præmie:  
Plac.: Navn: Klub:
1 Tobias Nielsen Hobro Cykle Klub af 1938
     
U11P, 10 km – 1 præmie:  
Plac.: Navn: Klub:
1 Anna Lomholt CC Hjørring