Stilling KM landevej

Slutstilling i klubmesterskaberne på landevej efter 4. afd. den 10.09.19
Se resultater fra 1. afdeling 2019 her
Se resultater fra 2. afdeling 2019 her
Se resultater fra 3. afdeling/Rekordforsøget 2019 her
Se resultater fra 4. afdeling her

Klubmesterskabet for børneryttere opdateres løbende gennem sæsonen, se særskilt stilling her

Elite/U23:
Point Point Point Point Samlet
Plac.: Navn: Årg.: 1. afd. 2. afd. 3. afd. 4. afd. point
1 Sebastian Carlsbæk 1995 22 18 16 20 76
2 Kasper Würtz Schmidt 1995 DNS 25 25 25 75
3 Martin Asvig 1986 14 16 20 22 72
4 Teit Christiansen 1993 20 14 22 16 72
5 Frederik S. Knudsen 1999 25 12 14 DNS 51
6 Søren Rix Ingvardsen 1980 11 DNF 13 14 38
7 Frederik de la Cour 1994 18 13 DNS DNS 31
8 Jacques Stilling 1991 DNF 11 DNS 18 29
9 Morten Holt 1983 DNS 10 18 DNS 28
10 Nils Lau Broge 1992 DNS 22 DNS DNS 22
11 Rolf Broge 1988 DNS 20 DNS DNS 20
12 Jacob Hessellund Eriksen 2000 16 DNF DNS DNF 16
13 Per Schou Andersen 1982 13 DNF DNS DNS 13
14 Emil Ravnsholt 1995 12 DNF DNS DNS 12
Veteran H40+:
Point Point Point Point Samlet
Plac.: Navn: Årg.: 1. afd. 2. afd. 3. afd. 4. afd. point
1 Jesper Christiansen 1966 20 25 25 25 95
2 Claus Nylander 1977 18 22 22 22 84
3 Jens Knudsen 1966 14 20 20 DNS 54
4 René Brix Ahrenkiel 1968 16 DNS DNS 18 34
5 Brian Christensen 1971 25 DNS DNS DNS 25
6 Michael Jensen 1973 22 DNS DNS DNF 22
7 Dan Dupont Hougaard 1973 DNF DNF DNS 20 20
8 Henrik Jensen 1955 DNS DNS 18 DNS 18
9 Stig K. Nielsen 1960 DNS DNS 16 DNS 16
Flemming Tolstrup 1967 DNS DNF DNS DNS 0
Damer:
Point Point Point Point Samlet
Plac.: Navn: Årg.: 1. afd. 2. afd. 3. afd. 4. afd. point
1 Camilla Islev-Andresen 2002 25 25 25 25 100
2 Fie Friis Vinther-Andersen 2003 DNS DNS 22 22 44
Junior/Ungdom:
Point Point Point Point Samlet
Plac.: Navn: Årg.: 1. afd. 2. afd. 3. afd. 4. afd. point
1 Mads-Emil Dupont Hougaard 2003 25 25 25 DNS 75
2 Nicolai Frølund Nørgaard 2004 DNS 22 DNS 18 40
3 Christopher Johansson 2005 DNS DNS DNS 25 25
4 Jens Winther Brinkmann 2002 DNS DNS DNS 22 22
5 Malte Ballegaard 2003 DNS DNS 22 DNS 22
6 Frederik Würtz Adamsen 2002 DNS DNS DNF 20 20
Drenge pr. 29.09.19
Plac.: Navn: Årg.: point
1 Christopher Johansson 2005 115
2 Frederik Dupont Hougaard 2006 101
3 Jens Christian T. Schmidt 2010 40
4 Felix Würtz Ingvardsen 2010 21
5 Andreas O. van den Hoorn 2006 18
6 Jakob Høegh Sjørup 2009 13
7 Mathias Christensen 2003 5
8 Alfred Quottrup 2008 5
Piger pr. 29.09.19
Plac.: Navn: Årg.: point
1 Julie Alberte T. Schmidt 2007 108
1 Liva Buus 2008 4