Slutstilling og resultater MTB Vinter Cup 2019-2020

Slutstilling i MTB Vinter Cup 2019-2020 efter 3. afdeling den 01.02.20

MTB Vinter Cup for senior/junior/ungdom (årg. 2005 og ældre)
Point Point Point Samlet
Plac.: Navn: Årg.: 1. afd. 2. afd. 3. afd. point
1 Kasper Würtz Schmidt 1995 12 12 12 36
2 Fie Vinther Friis-Andersen 2003 10 8 11 29
3 Dan Dupont Hougaard 1975 9 9 10 28
4 Jørgen Schmidt 1945 8 6 8 22
5 Lotte Schmidt 1972 DNF 7 9 16
6 Mads-Emil Dupont Hougaard 2003 DNS 11 DNS 11
7 Henrik Thinggaard 1972 11 DNS DNS 11
8 Søren Rix Ingvardsen 1980 DNF 10 DNS 10
Jonny Jørgensen 1964 DNF DNS DNF 0
Kids MTB Vinter Cup for børn (årgang 2006 og yngre)
Point Point Point Samlet
Plac.: Navn: Årg.: 1. afd. 2. afd. 3. afd. point
1 Frederik Dupont Hougaard 2006 12 12 12 36
2 Andreas van den Hoorn 2006 10 11 11 32
3 Julie Alberte Schmidt 2007 8 10 10 28
4 Jens Christian Schmidt 2010 9 9 9 27
5 Felix Würtz Ingvardsen 2010 7 8 7 22
6 Marius Engelbrecht Linde 2008 11 DNS 8 19
7 Alfred Qouttrup 2008 6 7 6 19
8 Liva Buus 2008 DNS 6 DNS 6
Afdelingsresultater MTB Vinter Cup:
Resultat 3. afd. i Romalt den 1/2-20:
Plac.: Navn: Årg.:
1 Kasper Würtz Schmidt 1995
2 Frederik Dupont Hougaard 2006
3 Fie Vinther Friis-Andersen 2003
4 Dan Dupont Hougaard 1975
5 Andreas van den Hoorn 2006
6 Julie Alberte Schmidt 2007
7 Jens Christian Schmidt 2010
8 Marius Engelbrecht Linde 2008
9 Lotte Schmidt 1972
10 Felix Würtz Ingvardsen 2010
11 Jørgen Schmidt 1945
12 Alfred Qouttrup 2008
DNF Jonny Jørgensen 1964
Resultat 2. afd. i Romalt den 4/1-20:
Plac.: Navn: Årg.:
1 Kasper Würtz Schmidt 1995
2 Mads-Emil Dupont Hougaard 2003
3 Frederik Dupont Hougaard 2006
4 Søren Rix Ingvardsen 1980
5 Dan Dupont Hougaard 1975
6 Fie Vinther Friis-Andersen 2003
7 Lotte Schmidt 1972
8 Andreas van den Hoorn 2006
9 Julie Alberte Schmidt 2007
10 Jens Christian Schmidt 2010
11 Jørgen Schmidt 1945
12 Felix Würtz Ingvardsen 2010
13 Alfred Qouttrup 2008
14 Liva Buus 2008
Resultat 1. afd. i Romalt den 21/12-19
Plac.: Navn: Årg.:
1 Kasper Würtz Schmidt 1995
2 Henrik Thinggaard 1972
3 Frederik Dupont Hougaard 2006
4 Fie Vinther Friis-Andersen 2003
5 Dan Dupont Hougaard 1975
6 Marius Engelbrecht Linde 2008
7 Andreas van den Hoorn 2006
8 Jens Christian Schmidt 2010
9 Julie Alberte Schmidt 2007
10 Jørgen Schmidt 1945
11 Felix Würtz Ingvardsen 2010
12 Alfred Qouttrup 2008
DNF Jonny Jørgensen 1964
DNF Lotte Schmidt 1972
DNF Søren Rix Ingvardsen 1980